Kněžské svěcení Filipa Duška

27.06.2015 14:28

V sobotu 27. 6. 2015 přijal z rukou biskupa Mons. Jana Vokála v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové kněžské svěcení jáhen Filip Dušek. Fotogalerii z obřadu si můžete prohlédnou na webu biskupství. Primiční mše by se měla uskutečnit v neděli 28. 6. 2015 od 15.00 v kostelele sv. Mikuláše v jeho rodné Dolní Dobrouči (celý program zde). Přijměte pozvání!

Jak se k nám dostanete?

Autem

Pozor, objížďka! Z důvodu výstavby kanalizace je silnice v obci uzavřena směrem od Lanškrouna (Ostrova, Horní Dobrouče, Knapoovce). Objížďka je možná přes Lanškroun–Jakubovice–Petrovice–Dolní Dobrouč nebo přes Ústí nad Orlicí.

Parkování

Parkoviště pro kněze bude u D-centra. Ostatní vozy budou navigovány dopravní službou na volné parkovací plochy.

GPS souřadnice (mapa)

Vlakem

Zastávka Dolní Dobrouč na trati Ústí nad Orlicí–Letohrad. Odtud pěšky cca 30 až 40 min. do centra ke kostelu sv. Mikuláše, zázemí bude otevřeno od 13 h v přilehlém D-centru.

Autobusem

Zastávka Dolní Dobrouč – Na rychtě, odtud cca 200 m ke kostelu sv. Mikuláše, zázemí pro hosty bude od 13.00 v D-centru.

Pozvánky

K účasti na primici rodáka Filipa Duška je zvána celá farnost. Dá-li Pán, primiční mši začneme slavit v neděli 28. 6. v 15.00 (modlitba růžence již 14.25), po novokněžském požehnání bude následovat společné agapé v D-centru, neměli bychom přijít o překvapení večera v 19.00. Zváni jsme nejen k účasti na oslavě, ale také k přípravě, a proto prosíme o Vaši modlitbu, ochotu a vstřícnost i předcházející dny.

Hosté z Itálie

Na primici jsou pozváni taktéž přátelé z Itálie, přibližně 20 osob. V řešení je ubytování i program jejich pobytu (od čtvrtek do pondělí). Můžete-li nabídnout pomoc s organizací či zázemím pro naše hosty, kontaktujte Davida Jakubce.

Pohoštění

V nedělní podvečer bude připraveno teplé pohoštění, každý z nás ale můžeme přispět též nějakou dobrotou na společné agapé. Přinášejte je prosíme do D-centra v sobotu od 17.30 do 18.30, v neděli od 9.00 do 11.00 a před primiční mší.

Kněžské svěcení a primice Filipa Duška přehledně

sobota 27. 6. 

  • 9.30 kněžské svěcení Filipa Duška v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové
  • příprava D-centra, stavba stanu a laviček v atriu, příjem dobrot
  • 18.30 mše svatá s nedělní platností v Dolní Dobrouči

neděle 28. 6.

  • 9.00 mše svatá v Ostrově
  • Dolní Dobrouč dopoledne: příjem dobrot, příprava zázemí D-centra i u kostela
  • 14.25 modlitba růžence v kostele sv. Mikuláše v Dolní Dobrouči
  • 15.00 primiční mše svatá v kostele sv. Mikuláše v Dolní Dobrouči
  • 17.00 agapé
  • 19.00 překvapení večera