Agapé

Nedělní agapé je možnost, jak se sejít, vstřebat dojmy z nedělní slavnosti, popovídat si a ochutnat něco dobrého k snědku. Agapé je totiž označením pro „hody lásky“. Tento výraz pochází z doby raného křesťanství, kdy společné stolování provázelo bohoslužbu jako výraz vzájemnosti a starosti o chudé. Dnes se tak označují neformální setkání po nedělní mši svaté spojená s občerstvením. Ani u nás už se věřící nemusí shlukovat před kostelem, ale mohou využít sál v D-centru. Přijďte okusit kus nedělní pohody i vy. Vždy máme něco dobrého k snědku a vždy vás někdo ochotný obslouží.

Od února 2015 začne naše Agapé fungovat s novými pravidly. Bude otevřené každou neděli, a pokud nebude otevřené (z důvodu soukromé či jiné akce), dozvíte se to při ohláškách a na nástěnce vzadu v kostele. V předsíni u hlavního vchodu na nástěnce bude také tabulka s dalšími aktuálními informacemi.

V současnosti si obsluhu nedělního Agapé rozdělilo několik skupin dobrovolníků.

Aktuálně

03.03.2024 15:46

Agapé v březnu i v dubnu pro vás připravují dobrovolníci farnosti, v následující tabulce můžete zjistit, co dobrého na vás čeká v sále D-centra v neděli po mši svaté v Dolní Dobrouči. Ta obvykle končí kolem 10. hodiny dopoledne.

DATUM

AGAPÉ SKUPINKA

AKTIVITY

OBČERSTVENÍ

3. 3.

Novákovi

 

párky

10. 3.

Grygarčíkovi/Vackovi

 

buchty/toasty

17. 3.

Skaličtí/Řehákovi

 

buchty

24. 3.

Misijní klubko,

Katka Skalická

 

buchty

31. 3.

Jakubcovi

Mikyskovi

 

topinky

7. 4.

Kapounovi

 

zákusky

14. 4.

mládež

 

palačinky

21. 4.

Mlynářovi/Matějíčkovi

 

buchty

28. 4.

Novákovi

 

párky

 

Fotogalerie

Kdy otevíráme?

Agapé otevíráme v D-centru obvykle v neděli od 10 – 11 hod (viz farní kalendář). Přibližně jednou za 14 dní se střídá agapé „povídací“ s agapé „promítacím“.