Agapé

Nedělní agapé je možnost, jak se sejít, vstřebat dojmy z nedělní slavnosti, popovídat si a ochutnat něco dobrého k snědku. Agapé je totiž označením pro „hody lásky“. Tento výraz pochází z doby raného křesťanství, kdy společné stolování provázelo bohoslužbu jako výraz vzájemnosti a starosti o chudé. Dnes se tak označují neformální setkání po nedělní mši svaté spojená s občerstvením. Ani u nás už se věřící nemusí shlukovat před kostelem, ale mohou využít sál v D-centru. Přijďte okusit kus nedělní pohody i vy. Vždy máme něco dobrého k snědku a vždy vás někdo ochotný obslouží.

Od února 2015 začne naše Agapé fungovat s novými pravidly. Bude otevřené každou neděli, a pokud nebude otevřené (z důvodu soukromé či jiné akce), dozvíte se to při ohláškách a na nástěnce vzadu v kostele. Opět nabízíme možnost navštívit s malými dětmi „Krteček“, a to vždy při dětské mši svaté (dle zájmu), příspěvek 10Kč za dítě/rodinu. V předsíni u hlavního vchodu na nástěnce bude také tabulka s dalšími aktuálními informacemi.

V současnosti si obsluhu nedělního Agapé rozdělilo několik skupin dobrovolníků.

Aktuálně

06.09.2023 21:51

Naši dobrovolníci pro vás chystají po nedělní mši svaté v Dolní Dobrouči občerstvení v sále D-centra podle následujícího rozpisu:

 

DATUM

 

AGAPÉ      SKUPINKA

 

PROMÍTÁNÍ

 

OBČERSTVENÍ

3.9.

mládež

Oslava: Pavel (je) Mistr 

30let kněžství

palačinky

10.9.

Mlynářovi/Matějíčkovi

Soukromá akce agapé není  

buchty

19.9.

Novákovi

 

párky

24.9.

Štěchovi/Vackovi

Italové v D-centru

buchty

1.10.

Skaličtí/ Řehákovi

 

buchty

8.10.

Misijní klubko,

Katka Skalická

 

buchty

15.10.

Jakubcovi

Mikyskovi

 

topinky

22.10.

Kapounovi

Misijní neděle

zákusky

29.10

mládež

 

palačinky

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kdy otevíráme?

Agapé otevíráme v D-centru obvykle v neděli od 10 – 12 hod (viz farní kalendář). Letos jsme zařadili novinku: jednou za 14 dní se střídá agapé „povídací“ s agapé „promítacím“.