Setkání dětí a mládeže (SMM) 18. února

30.01.2017 21:28

21. ledna jsme se poprvé setkali v tomto novém roce. Děkuji všem rodičům, kteří svým dětem dovolí chodit mezi nás. Těm, kteří se nyní pro nemoc nemohli účastnit, jsme v společné modlitbě vyprošovali potřebné zdraví a trpělivost. Starší skupinka mládeže přemýšlela nad dopisem svatého otce Františka mladým lidem z ledna 2017. Svatý otec nás v něm kromě jiného povzbuzuje, abychom se nebáli, vždyť Bůh je s námi, abychom objevili Boží plán s naším životem, a i kdyby naše cesta byla poznamenaná nejistotou a pádem, nesmírně milosrdný Bůh nám podá svou ruku, aby nás zvedl. Skupinka mladších dětí se dověděla něco o svatém Vincenci, jenž má letos jubileum. Jaké? Tak o tom někdy příště!

Pro všechny, kteří ještě váhají, zda mají přijít mezi nás, mohu jen říci: neváhejte! Nebojte se svěřit svůj život Panně Marii, dívce z Nazareta, jež kráčela taky naší cestou. Příští setkání je 18. února a začínáme ve 14 hodin. Věřím, že se nudit nebudeme, vždyť nás čeká tolik práce i společné tvořivé zábavy.

Těší se na vás

s. Gabriela a s. Vojtěcha