Informace k organizaci fotogalerií na farním webu

14.09.2015 14:03

Od té doby, co Google přidal možnost uploadovat fotografie zdarma v rozlišení 2Mpix (dostatečné pro běžný tisk) do služby Google Fotky (https://photos.google.com), využíváme pro fotogalerie tuto službu.

Jaké výhody služba Google Fotky nabízí?

Služba je velmi jednoduchá, stačí zadat zmíněnou adresu, přihlásit se vlastním nebo farním Google účtem (kdo nemá, stačí požádat administrátora) a vybrané fotky přetáhnout na plochu webu – snímky se po nahrání automaticky zmenší na dané rozměry a  služba nabídne možnost vytvoření nového alba. To jen stačí výstižně pojmenovat. Není nutné, aby všechny nahrané fotografie byly součástí on-line alba – jednotlivé snímky lze po výběru ze sdíléného alba odebrat.

Služba umožňuje fotky pěkně organizovat a generovat on-line fotogalerie kompatibilní s mnoha prohlížeči napříč různými zařízeními na trhu. Vygenerovaný odkaz ke sdílení pouze zkopírujeme a vkládáme jako odkaz do příspěvků na webu.

Uživatelé kromě líbivého designu nejvíce ocení možnost vybrat a hromadně stáhnout jednotlivé fotografie nebo rovnou celé album. Všechny činnosti se dějí prostřednictvím nabídky fotogalerie vpravo nahoře.

Jak nové fotogalerie vypadají se můžete podívat třeba na této ukázce.