Adventní aktivita farnosti

28.11.2021 09:14

Milí farníci, rádi bychom vás pozvali k společnému vyjití na cestu do Betléma. Právě tam se má podle dávných proroků narodit Mesiáš. V kostele sv. Mikuláše u oltáře Nejsvětějšího srdce jsme umístili nástěnku s betlémskou krajinou. Pod ní naleznete kartičky s postavičkami, adventní úkoly a hvězdičky. Vyzýváme každého, kdo se do aktivity chce zapojit, aby si vybral jednu z postaviček, která je mu nejbližší (stáhnout si je můžete i z farního webu). Doma nechť si ji nahrubo vystřihne, vepíše jí své křestní jméno a dle vlastní libosti ji vyzdobí. Vyrobit si můžete samozřejmě i postavičku svoji vlastní. Tuto postavičku pak na znamení účasti můžete umístit libovolně do naší betlémské krajiny – tam kde vnímáte své místo. V malovaném chlévě se snad (v pravý čas) objeví i Svatá rodina se Spasitelem. Abychom se na setkání s Ním připravili, můžeme využít připravené adventní úkoly. Za jejich splnění připněte jednu hvězdičku nad betlémskou krajinu. Společně tak nejen symbolicky vykročíme na cestu za Kristem, ale i vyzdobíme nebe.

Postavičky si můžete stáhnout zde