Agapé

Nedělní agapé je možnost, jak se sejít, vstřebat dojmy z nedělní slavnosti, popovídat si a ochutnat něco dobrého k snědku. Agapé je totiž označením pro „hody lásky“. Tento výraz pochází z doby raného křesťanství, kdy společné stolování provázelo bohoslužbu jako výraz vzájemnosti a starosti o chudé. Dnes se tak označují neformální setkání po nedělní mši svaté spojená s občerstvením. Ani u nás už se věřící nemusí shlukovat před kostelem, ale mohou využít sál v D-centru. Přijďte okusit kus nedělní pohody i vy. Vždy máme něco dobrého k snědku a vždy vás někdo ochotný obslouží.

Od února 2015 začne naše Agapé fungovat s novými pravidly. Bude otevřené každou neděli, a pokud nebude otevřené (z důvodu soukromé či jiné akce), dozvíte se to při ohláškách a na nástěnce vzadu v kostele. Opět nabízíme možnost navštívit s malými dětmi „Krteček“, a to vždy při dětské mši svaté (dle zájmu), příspěvek 10Kč za dítě/rodinu. V předsíni u hlavního vchodu na nástěnce bude také tabulka s dalšími aktuálními informacemi.

V současnosti si obsluhu nedělního Agapé rozdělilo několik skupin dobrovolníků.

Aktuálně

14.12.2018 09:42

I po novém roce se na těšíme na společenství s vámi v neděli po mši svaté v Dolní Dobrouči. Otevřeno je kolem 10 hodiny dopoledne a součástí drobného pohoštění bývá také připraveno promítání:

DATUM

AGAPÉ SKUPINKA

PROMÍTÁNÍ

OBČERSTVENÍ

6. 1.

Jakubcovi/Mikyskovi

Prostor pro vaše fotky a videa

topinky a svařák

13. 1.

Kapounovi

Kadlecovi

Putování za sv. Jakubem do Santiaga 50 min.

buchty

20. 1.

mládež

Prostor pro vaše fotky a videa

amolety-palačinky

27. 1.

Mlynářovi/ Matějíčkovi

Vzpomínky na Dobrouč

60 min.

buchty

3. 2.

Novákovi

Prostor pro vaše fotky a videa

párky

10. 2.

Štěchovi/Duškovi

Prostor pro vaše fotky a videa

 

17. 2.

Skalickovi

Prostor pro vaše fotky a videa

zákusky

24. 2.

Snášelovi

Prostor pro vaše fotky a videa

 

Těšíme se na viděnou!

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Kdy otevíráme?

Agapé otevíráme v D-centru obvykle v neděli od 10 – 12 hod (viz farní kalendář). Letos jsme zařadili novinku: jednou za 14 dní se střídá agapé „povídací“ s agapé „promítacím“.