Webová sekce

Vznik nového webu iniciovala Pastorační farní rada na svém setkání 19. 3. 2014, kde schválila tyto hlavní body:

  • Vytvoří se nový web společný pro farnost a D-centrum.
  • Vznikne samostatná pracovní skupina na vývoj a správu webu.
  • Přednostně se využije vlastních lidských zdrojů na vybudování a správu (údržbu) webu.

Současná podoba webu vychází ze spolupráce členů Pastorační rady několika oslovených dobrovolníků. V současné době mají přístup do administrace tito editoři: Lukáš Matějíček, Martin Rýznar (hlavní administrátor), Filip Skalický, Marek Skalický, Drahomír Vrba.

Na obsahu webu dále pravidelně spolupracují:  P. Jan Kubis, Pavel Dušek, Anežka Jakubcová, Vlastimil Mlynář, Máří Skalická, Jitka Šolcová, Pavel Šolc.

Pokud byste se rádi podíleli na obsahu nebo technické správě, kontaktujte některého z editorů nebo využijte oficiální kontakty farnosti. Na podobě farního webu se můžete také podílet svým názorem či podnětem ve veřejné diskusi níže. Můžete taktéž nahlédnout do plánu úprav k zapracování na webu. Pokud chcete nahlásit chybu nebo technický problém, můžete využít přímého kontaktního formuláře zde.

Aktuálně

14.09.2015 14:03

Od té doby, co Google přidal možnost uploadovat fotografie zdarma v rozlišení 2Mpix (dostatečné pro běžný tisk) do služby Google Fotky (http://photos.google.com), využíváme pro fotogalerie tuto službu.

Jaké výhody služba Google Fotky nabízí?

Služba je velmi jednoduchá, stačí zadat zmíněnou adresu, přihlásit se vlastním nebo farním Google účtem (kdo nemá, stačí požádat administrátora) a vybrané fotky přetáhnout na plochu webu – snímky se po nahrání automaticky zmenší na dané rozměry a  služba nabídne možnost vytvoření nového alba. To jen stačí výstižně pojmenovat. Není nutné, aby všechny nahrané fotografie byly součástí on-line alba – jednotlivé snímky lze po výběru ze sdíléného alba odebrat.

Služba umožňuje fotky pěkně organizovat a generovat on-line fotogalerie kompatibilní s mnoha prohlížeči napříč různými zařízeními na trhu. Vygenerovaný odkaz ke sdílení pouze zkopírujeme a vkládáme jako odkaz do příspěvků na webu.

Uživatelé kromě líbivého designu nejvíce ocení možnost vybrat a hromadně stáhnout jednotlivé fotografie nebo rovnou celé album. Všechny činnosti se dějí prostřednictvím nabídky fotogalerie vpravo nahoře.

Jak nové fotogalerie vypadají se můžete podívat třeba na této ukázce.

Záznamy: 1 - 1 ze 5
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Diskuse k farnímu webu

Misijní klubko

Marek 18.12.2016
Dal jsem příspěvek o Vánočním misijním jarmarku.

Aktuality Mládež

Marek 30.10.2014
Přidal jsem teď na pár dní, aktualitu o spolču a vikariátku.
Po víkendu ji odstraním...

Pokud se jedná o nesprávně použítí, tak prosím napište.

Re: Aktuality Mládež

Marek 20.02.2015
Přidal jsem krátkou pozvánku na křížovou cestu mládeže a spolčo...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek