Agapé

Nedělní agapé je možnost, jak se sejít, vstřebat dojmy z nedělní slavnosti, popovídat si a ochutnat něco dobrého k snědku. Agapé je totiž označením pro „hody lásky“. Tento výraz pochází z doby raného křesťanství, kdy společné stolování provázelo bohoslužbu jako výraz vzájemnosti a starosti o chudé. Dnes se tak označují neformální setkání po nedělní mši svaté spojená s občerstvením. Ani u nás už se věřící nemusí shlukovat před kostelem, ale mohou využít sál v D-centru. Přijďte okusit kus nedělní pohody i vy. Vždy máme něco dobrého k snědku a vždy vás někdo ochotný obslouží.

Od února 2015 začne naše Agapé fungovat s novými pravidly. Bude otevřené každou neděli, a pokud nebude otevřené (z důvodu soukromé či jiné akce), dozvíte se to při ohláškách a na nástěnce vzadu v kostele. V předsíni u hlavního vchodu na nástěnce bude také tabulka s dalšími aktuálními informacemi.

V současnosti si obsluhu nedělního Agapé rozdělilo několik skupin dobrovolníků.

01.04.2018 22:24

Přinášíme rozpis nedělních agapé v dobroučské farnosti. Přijměte pozvání k přátelskému posezení nad občerstvením nebo promítáním, které pro vás připravují dobrovolníci.

DATUM

AGAPÉ SKUPINKA

PROMÍTÁNÍ

OBČERSTVENÍ

1. 4.

Jakubcovi/Mikyskovi

8. 4.

Kapounovi

15. 4.

mládež

Missio magazín, rozhovor se „Zibim“

22. 4.

Mlynářovi/ Matějíčkovi

buchty

29. 4.

Novákovi

Jihoafrická republika

Kadlecovi, 50 min

párky

6. 5.

Výlet na Duklu

13. 5.

První svaté přijímání

20. 5.

Snášelovi

buchty

Kdy otevíráme?

Agapé otevíráme v D-centru obvykle v neděli od 10 – 11 hod (viz farní kalendář). Přibližně jednou za 14 dní se střídá agapé „povídací“ s agapé „promítacím“.