Agapé

Nedělní agapé je možnost, jak se sejít, vstřebat dojmy z nedělní slavnosti, popovídat si a ochutnat něco dobrého k snědku. Agapé je totiž označením pro „hody lásky“. Tento výraz pochází z doby raného křesťanství, kdy společné stolování provázelo bohoslužbu jako výraz vzájemnosti a starosti o chudé. Dnes se tak označují neformální setkání po nedělní mši svaté spojená s občerstvením. Ani u nás už se věřící nemusí shlukovat před kostelem, ale mohou využít sál v D-centru. Přijďte okusit kus nedělní pohody i vy. Vždy máme něco dobrého k snědku a vždy vás někdo ochotný obslouží.

Od února 2015 začne naše Agapé fungovat s novými pravidly. Bude otevřené každou neděli, a pokud nebude otevřené (z důvodu soukromé či jiné akce), dozvíte se to při ohláškách a na nástěnce vzadu v kostele. V předsíni u hlavního vchodu na nástěnce bude také tabulka s dalšími aktuálními informacemi.

V současnosti si obsluhu nedělního Agapé rozdělilo několik skupin dobrovolníků.

Aktuálně

01.04.2018 22:24

Přinášíme rozpis nedělních agapé v dobroučské farnosti. Přijměte pozvání k přátelskému posezení nad občerstvením nebo promítáním, které pro vás připravují dobrovolníci.

DATUM

AGAPÉ SKUPINKA

PROMÍTÁNÍ

OBČERSTVENÍ

1. 4.

Jakubcovi/Mikyskovi

Agapé není

 

8. 4.

Kapounovi

 

 

15. 4.

mládež

Missio magazín, rozhovor se „Zibim“

 

22. 4.

Mlynářovi/ Matějíčkovi

 

buchty

29. 4.

Novákovi

Jihoafrická republika

Kadlecovi, 50 min

párky

6. 5.

Výlet na Duklu

Agapé není

 

13. 5.

První svaté přijímání

Agapé není

 

20. 5.

Snášelovi

 

buchty

Fotogalerie

Kdy otevíráme?

Agapé otevíráme v D-centru obvykle v neděli od 10 – 11 hod (viz farní kalendář). Přibližně jednou za 14 dní se střídá agapé „povídací“ s agapé „promítacím“.