Agapé

Nedělní agapé je možnost, jak se sejít, vstřebat dojmy z nedělní slavnosti, popovídat si a ochutnat něco dobrého k snědku. Agapé je totiž označením pro „hody lásky“. Tento výraz pochází z doby raného křesťanství, kdy společné stolování provázelo bohoslužbu jako výraz vzájemnosti a starosti o chudé. Dnes se tak označují neformální setkání po nedělní mši svaté spojená s občerstvením. Ani u nás už se věřící nemusí shlukovat před kostelem, ale mohou využít sál v D-centru. Přijďte okusit kus nedělní pohody i vy. Vždy máme něco dobrého k snědku a vždy vás někdo ochotný obslouží.

Od února 2015 začne naše Agapé fungovat s novými pravidly. Bude otevřené každou neděli, a pokud nebude otevřené (z důvodu soukromé či jiné akce), dozvíte se to při ohláškách a na nástěnce vzadu v kostele. V předsíni u hlavního vchodu na nástěnce bude také tabulka s dalšími aktuálními informacemi.

V současnosti si obsluhu nedělního Agapé rozdělilo několik skupin dobrovolníků.

Aktuálně

28.10.2018 22:21

Zveme vás po nedělní mši svaté v Dolní Dobrouči na přátelské posezení s občerstvením a promítáním. Podívejte se na aktuální rozpis:

DATUM

AGAPÉ SKUPINKA

PROMÍTÁNÍ

OBČERSTVENÍ

11. 11.

Jakubcovi/Mikyskovi

Řecko

Kadlecovi

40 min.

Topinky a svařák

18. 11.

Kapounovi

Prostor pro vaše fotky a videa

buchty

 

25. 11.

mládež

Prostor pro vaše fotky a videa

amolety-palačinky

 

2. 12.

Mlynářovi/Matějíčkovi

Prostor pro vaše fotky a videa

buchty

 

9. 12.

Novákovi

Albánie 2018

Libor a Katka Matějíčkovi

40 min.

 

16. 12.

Štěchovi/Duškovi

Prostor pro vaše fotky a videa


 

23. 12.

Skalickovi

Prostor pro vaše fotky a videa

zákusky

30. 12.

Snášelovi

Prostor pro vaše fotky a videa

 

Fotogalerie

Kdy otevíráme?

Agapé otevíráme v D-centru obvykle v neděli od 10 – 11 hod (viz farní kalendář). Přibližně jednou za 14 dní se střídá agapé „povídací“ s agapé „promítacím“.