Agapé

Nedělní agapé je možnost, jak se sejít, vstřebat dojmy z nedělní slavnosti, popovídat si a ochutnat něco dobrého k snědku. Agapé je totiž označením pro „hody lásky“. Tento výraz pochází z doby raného křesťanství, kdy společné stolování provázelo bohoslužbu jako výraz vzájemnosti a starosti o chudé. Dnes se tak označují neformální setkání po nedělní mši svaté spojená s občerstvením. Ani u nás už se věřící nemusí shlukovat před kostelem, ale mohou využít sál v D-centru. Přijďte okusit kus nedělní pohody i vy. Vždy máme něco dobrého k snědku a vždy vás někdo ochotný obslouží.

Od února 2015 začne naše Agapé fungovat s novými pravidly. Bude otevřené každou neděli, a pokud nebude otevřené (z důvodu soukromé či jiné akce), dozvíte se to při ohláškách a na nástěnce vzadu v kostele. Opět nabízíme možnost navštívit s malými dětmi „Krteček“, a to vždy při dětské mši svaté (dle zájmu), příspěvek 10Kč za dítě/rodinu. V předsíni u hlavního vchodu na nástěnce bude také tabulka s dalšími aktuálními informacemi.

V současnosti si obsluhu nedělního Agapé rozdělilo několik skupin dobrovolníků.

Aktuálně

04.02.2018 00:05

Zima se s námi ještě nerozloučila, o to více je důvod zahřát se v neděli po mši svaté u teplého nápoje a dobroty k zakousnutí. Rozehřát můžete také své úsměvy při některém z promítání, které pro vás připravujeme. Podívejte se, co nás čeká.

DATUM

AGAPÉ SKUPINKA

PROMÍTÁNÍ

OBČERSTVENÍ

4. 2.

Jakubcovi/Mikyskovi

 

topinky

11. 2.

Kapounovi

Cesta do USA za potomky předků z Dobrouče

Kadlecovi 50 min.

 

18. 2.

Soukromá akce

není

není

25. 2.

Mlynářovi/ Matějíčkovi

Ohlédnutí za úspěšnou sezónou Vojty Mlynáře

40 min.

buchty

4. 3.

Novákovi

 

 

párky

11. 3.

 

Štěchovi/Duškovi

Národní parky USA (jiho- a středozápad)

Kadlecovi 50 min.

 

18. 3.

Skalickovi

 

zákusky

25. 3.

Snášelovi/Mikyskovi

 

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kdy otevíráme?

Agapé otevíráme v D-centru obvykle v neděli od 10 – 12 hod (viz farní kalendář). Letos jsme zařadili novinku: jednou za 14 dní se střídá agapé „povídací“ s agapé „promítacím“.