Agapé

Nedělní agapé je možnost, jak se sejít, vstřebat dojmy z nedělní slavnosti, popovídat si a ochutnat něco dobrého k snědku. Agapé je totiž označením pro „hody lásky“. Tento výraz pochází z doby raného křesťanství, kdy společné stolování provázelo bohoslužbu jako výraz vzájemnosti a starosti o chudé. Dnes se tak označují neformální setkání po nedělní mši svaté spojená s občerstvením. Ani u nás už se věřící nemusí shlukovat před kostelem, ale mohou využít sál v D-centru. Přijďte okusit kus nedělní pohody i vy. Vždy máme něco dobrého k snědku a vždy vás někdo ochotný obslouží.

Od února 2015 začne naše Agapé fungovat s novými pravidly. Bude otevřené každou neděli, a pokud nebude otevřené (z důvodu soukromé či jiné akce), dozvíte se to při ohláškách a na nástěnce vzadu v kostele. Opět nabízíme možnost navštívit s malými dětmi „Krteček“, a to vždy při dětské mši svaté (dle zájmu), příspěvek 10Kč za dítě/rodinu. V předsíni u hlavního vchodu na nástěnce bude také tabulka s dalšími aktuálními informacemi.

V současnosti si obsluhu nedělního Agapé rozdělilo několik skupin dobrovolníků.

Aktuálně

02.05.2022 11:17

Zveme na nedělní agapé o mši svaté v Dolní Dobrouči! Podívejte se, co si pro vás dobrovolníci připravili:

DATUM

AGAPÉ SKUPINKA

PROMÍTÁNÍ

OBČERSTVENÍ

1. 5.

Novákovi

 

párky

8. 5.

Štěchovi

 

 

15. 5.

Skaličtí

 

zákusky

22. 5.

Misijní klubko,

Katka Skalická

Soukromá akce - agapé není

 

29. 5.

Jakubcovi/Mikyskovi

 

topinky

5. 6.

 

Kapounovi

Gruzie, Matějíčkovi,

40 minut

buchty

12. 6.

mládež

Revitalizace Moravy po tornádu, studenti Mendelovy univerzity, 30minut

palačinky

19. 6.

Mlynářovi/Matějíčkovi

 

buchty

26. 6.

Novákovi

Soukromá akce – agapé není

párky

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kdy otevíráme?

Agapé otevíráme v D-centru obvykle v neděli od 10 – 12 hod (viz farní kalendář). Letos jsme zařadili novinku: jednou za 14 dní se střídá agapé „povídací“ s agapé „promítacím“.