Agapé

Nedělní agapé je možnost, jak se sejít, vstřebat dojmy z nedělní slavnosti, popovídat si a ochutnat něco dobrého k snědku. Agapé je totiž označením pro „hody lásky“. Tento výraz pochází z doby raného křesťanství, kdy společné stolování provázelo bohoslužbu jako výraz vzájemnosti a starosti o chudé. Dnes se tak označují neformální setkání po nedělní mši svaté spojená s občerstvením. Ani u nás už se věřící nemusí shlukovat před kostelem, ale mohou využít sál v D-centru. Přijďte okusit kus nedělní pohody i vy. Vždy máme něco dobrého k snědku a vždy vás někdo ochotný obslouží.

Od února 2015 začne naše Agapé fungovat s novými pravidly. Bude otevřené každou neděli, a pokud nebude otevřené (z důvodu soukromé či jiné akce), dozvíte se to při ohláškách a na nástěnce vzadu v kostele. Opět nabízíme možnost navštívit s malými dětmi „Krteček“, a to vždy při dětské mši svaté (dle zájmu), příspěvek 10Kč za dítě/rodinu. V předsíni u hlavního vchodu na nástěnce bude také tabulka s dalšími aktuálními informacemi.

V současnosti si obsluhu nedělního Agapé rozdělilo několik skupin dobrovolníků.

Aktuálně

09.08.2017 10:02

Také v čase odpočinku a dovolených je možné zastavit se v neděli po mši svaté na kavě s drobným občerstvením, popovídat a setkat se. To vše díky dobrovolníkům, kteří Agapé připravují.


DATUM

AGAPÉ SKUPINKA

PROMÍTÁNÍ

OBČERSTVENÍ

30.7.

Mlynářovi + Štěchovi

Z důvodů poruchy diaprojektoru promítání nebude do odvolání

 

6.8.

Skalickovi

 

zákusky

13.8.

Snášelovi/Mikyskovi

 

 

20.8.

Jakubcovi/Mikyskovi

 

topinky

27.8.

Kapounovi

 

 

3.9.

Mládež

 

 

10.9.

Mlynářovi 318/Matějíčkovi

Soukromá akce,

agapé není

 

17.9.

Novákovi

Dožínky, farní den

 

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kdy otevíráme?

Agapé otevíráme v D-centru obvykle v neděli od 10 – 12 hod (viz farní kalendář). Letos jsme zařadili novinku: jednou za 14 dní se střídá agapé „povídací“ s agapé „promítacím“.