Agapé

Nedělní agapé je možnost, jak se sejít, vstřebat dojmy z nedělní slavnosti, popovídat si a ochutnat něco dobrého k snědku. Agapé je totiž označením pro „hody lásky“. Tento výraz pochází z doby raného křesťanství, kdy společné stolování provázelo bohoslužbu jako výraz vzájemnosti a starosti o chudé. Dnes se tak označují neformální setkání po nedělní mši svaté spojená s občerstvením. Ani u nás už se věřící nemusí shlukovat před kostelem, ale mohou využít sál v D-centru. Přijďte okusit kus nedělní pohody i vy. Vždy máme něco dobrého k snědku a vždy vás někdo ochotný obslouží.

Od února 2015 začne naše Agapé fungovat s novými pravidly. Bude otevřené každou neděli, a pokud nebude otevřené (z důvodu soukromé či jiné akce), dozvíte se to při ohláškách a na nástěnce vzadu v kostele. Opět nabízíme možnost navštívit s malými dětmi „Krteček“, a to vždy při dětské mši svaté (dle zájmu), příspěvek 10Kč za dítě/rodinu. V předsíni u hlavního vchodu na nástěnce bude také tabulka s dalšími aktuálními informacemi.

V současnosti si obsluhu nedělního Agapé rozdělilo několik skupin dobrovolníků.

Aktuálně

09.04.2019 20:18

I během postní doby pro vás připravujeme Nedělní Agapé, můžete se těšit na dobré nedělní občerstvení i zajímavý doprovodný program:

DATUM

AGAPÉ SKUPINKA

PROMÍTÁNÍ

OBČERSTVENÍ

3. 3.

Jakubcovi/Mikyskovi

Prostor pro vaše fotky a videa

topinky a svařák

10. 3.

Kapounovi

Prostor pro vaše fotky a videa

buchty

17. 3.

mládež

Prostor pro vaše fotky a videa

amolety-palačinky

24. 3.

Mlynářovi/ Matějíčkovi

Prostor pro vaše fotky a videa

buchty

31. 3.

Novákovi

Prostor pro vaše fotky a videa

párky

7. 4.

Štěchovi/Duškovi

Lurdy

Kadlecovi, 45 min.

 

14. 4.

Skalickovi

Informační schůzka o pouti do Říma/Prahy

zákusky

21. 4.

Snášelovi

Prostor pro vaše fotky a videa

 

 

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Kdy otevíráme?

Agapé otevíráme v D-centru obvykle v neděli od 10 – 12 hod (viz farní kalendář). Letos jsme zařadili novinku: jednou za 14 dní se střídá agapé „povídací“ s agapé „promítacím“.