Zprávičky č. 09/2022 – září

06.09.2022 10:03

Vážení farníci,

moje neteř a kmotřenka mi přeposlala rozhovor ze Zpravodaje Zdroj obce Častolovice. Byl to rozhovor před 23 lety, kdy jsem se loučil s farností Častolovice a nastupoval do Vysokého Mýta. Psal jsem tam: „Ve své kněžské službě se nebojím nových úkolů, které přede mne jsou a budou postaveny, ale je těžké opustit ty, pro něž jsem tady žil.“ Vypadá to, že se to znovu opakuje, ale vraťme se k tomu novému začátku. Hezky jste mě přivítali a biskupský vikář uvedl. Pomohli jste nám s přípravou pokojů k bydlení jak pro mě, tak pro Oksanu, Nadiiu a Gleba z Charkova a také pro pastorační asistentku Radku. Je to milé. Ve škole jsem byl s prvňáčky, kteří také začínají, i s učiteli, z nichž jedna také začíná znovu s prvňáky po mateřské. Někteří se jen pomalu osmělují…

Z moudrých výroků jsem si vybral na cestu dva:
„Každý začátek je těžký.“ Omne principium grave.
„Dobrý začátek vede k dobrému konci.“ –  Walther

Chci si tedy spolu s vámi dát záležet zvláště na tom začátku, aby se nám věc pastorace této, alespoň pro mě nové farnosti, podařila dovést k dobrému konci…

P. Pavel Mistr

Zprávičky dobroučské farnosti se zápisem pastorační rady a měsíčním rozpisem bohoslužeb lze zobrazit nebo stáhnout z našeho on-line úložiště.