Agapé

Nedělní agapé je možnost, jak se sejít, vstřebat dojmy z nedělní slavnosti, popovídat si a ochutnat něco dobrého k snědku. Agapé je totiž označením pro „hody lásky“. Tento výraz pochází z doby raného křesťanství, kdy společné stolování provázelo bohoslužbu jako výraz vzájemnosti a starosti o chudé. Dnes se tak označují neformální setkání po nedělní mši svaté spojená s občerstvením. Ani u nás už se věřící nemusí shlukovat před kostelem, ale mohou využít sál v D-centru. Přijďte okusit kus nedělní pohody i vy. Vždy máme něco dobrého k snědku a vždy vás někdo ochotný obslouží.

Od února 2015 začne naše Agapé fungovat s novými pravidly. Bude otevřené každou neděli, a pokud nebude otevřené (z důvodu soukromé či jiné akce), dozvíte se to při ohláškách a na nástěnce vzadu v kostele. Opět nabízíme možnost navštívit s malými dětmi „Krteček“, a to vždy při dětské mši svaté (dle zájmu), příspěvek 10Kč za dítě/rodinu. V předsíni u hlavního vchodu na nástěnce bude také tabulka s dalšími aktuálními informacemi.

V současnosti si obsluhu nedělního Agapé rozdělilo několik skupin dobrovolníků.

Aktuálně

31.05.2015 09:05

Přinášíme aktuální tabulku s rozpisem setkání Agapé v květnu.

 

DATUM

 

AGAPÉ SKUPINKA

 

PROMÍTÁNÍ

 

OBČERSTVENÍ

 

OTEVŘENÝ KLUB

 

OTEVŘENÝ KRTEČEK

31. 5.

 

 

Novákovi

700 let obce

V. poslední díl, 40 min.

párky

ano

ano

7. 6.

 

 

Mlynářovi 77+529

není

 

ne

ne

14. 6.

 

 

 

Skalickovi

 

Island očima Dobroučáků

zákusky

ano

ano

21. 6.

 

 

Snášelovi

není

 

ne

ne

28. 6.

Primice

Primice

Máte se na co těšit

ano

ano

5. 7.

Kapounovi

není

 

ano

ne

<< 36 | 37 | 38 | 39 | 40

Kdy otevíráme?

Agapé otevíráme v D-centru obvykle v neděli od 10 – 12 hod (viz farní kalendář). Letos jsme zařadili novinku: jednou za 14 dní se střídá agapé „povídací“ s agapé „promítacím“.