Zprávičky č. 10/2019 – listopad

01.11.2019 12:09

Drazí farníci,

prožíváme dušičkový víkend. Na začátku listopadu si vždy církev připomíná Slavnost Všech svatých a Památku na všechny věrné zemřelé. Naše kroky vedou častěji na hřbitov, kde vzpomínáme na naše předky, kteří dnes již nejsou mezi námi. Připomínáme si jejich život a vzpomínáme na všechno, co jsme spolu prožili, a děkujeme jim za vše, co pro nás vykonali. Sami se tak trochu díváme na svůj život, co po něm jednou zbyde a co obstojí z pohledu věčnosti.

Při návštěvě jednoho hřbitova jsem četl na náhrobku nápis: „Co jste vy, byli jsme i my. Co jsme my, budete i vy.“ Je to pravda, ale tato pravda by nás neměla strašit. Vždyť sám Ježíš prošel branou smrti, a tak ji posvětil a ukázal nám, že náš život nekončí smrtí, ale pokračuje životem v nebi. V nebi budou jenom svatí, protože ti smějí patřit a být v blízkosti Boží. Tak, ať do tohoto společenství patříme jednou i spolu s našimi drahými zemřelými. Pokoj Vám!

P. Tomáš Fiala

Celé Zprávičky dobroučské farnosti s orientačním měsíčním rozpisem bohoslužeb lze zobrazit nebo stáhnout z našeho on-line úložiště. Aktuální týdenní přehled bohoslužeb na vývěsce kostela nebo zde na webu v sekci Bohoslužby má přednost před měsíčním rozpisem.