Zprávičky č. 01/2021 – leden

09.01.2021 09:38

Drazí bratři a sestry,

prožili jsme společně vánoční svátky i v rámci všech vládních opatření jsme mohli společně slavit liturgii. Jsem za to rád, i když jsme společně nemohli zpívat v kostelích koledy nebo mít půlnoční mši svatou. V omezené míře jsme se asi setkávali v rámci našich rodin nebo s přáteli. Díky dnešním komunikačním prostředkům ale můžeme být v kontaktu i s více lidmi, i když to plně nenahrazuje osobní setkání a společenství, které jsme dříve jinak zažívali. Když se díváme na Svatou rodinu, tak také nemá na začátku ideální podmínky a musí se často přizpůsobovat nenadálým okolnostem a na ně reagovat. I my v novém roce 2021 budeme muset reagovat na události, které se dějí kolem nás a povedou nás cestou, kam bychom asi za normálních okolností nešli, ale přesto to mohou být cesty Boží. Ať po nich dokážeme jít tak věrně jako Svatá rodina.
Nacházíme se v pátém stupni protiepidemických opatření, což znamená možnost zaplnit kostel z 10% sedící kapacity. Ve všední dny to není problém v Dolní Dobrouči s touto kapacitou, ale v neděli je to nemožné dodržet, proto jsem se rozhodl, že znovu o nedělích bude možnost přijmout svaté přijímání. Jak to bude jenom možné, zase budou v Dolní Dobrouči v neděli mše svaté. Uvidíme, jaké vůbec budeme moci rozvíjet pastorační aktivity v novém roce. Přesto všechno Bůh je nám blízko a i my mu můžeme být blízko.
Tuto blízkost Vám vyprošuji v roce 2021

P. Tomáš Fiala

Zprávičky dobroučské farnosti se zápisem pastorační rady a měsíčním rozpisem bohoslužeb lze zobrazit nebo stáhnout z našeho on-line úložiště.